Na jihu Moravy je sněhová kalamita. Dopravu ochromily desítky nehod, D1 je prakticky nesjízdná

Brno – Na jižní Moravě kvůli sněžení nastal kalamitní stav na silnicích, informuje krajský koordinátor dopravy KORDIS JMK na svém webu. Řidiči aut i cestující na většině autobusových linek musejí očekávat zdržení. V kraji se už stalo nejméně 20 nehod, na několika místech uvízly kamiony. „Vyjíždějte jen v nezbytně nutných případech, dbejte pokynů policistů a jeďte opatrně,“ vyzývá na Twitteru řidiče policie.

„Komplikovaná situace je zatím hlavně na Znojemsku a v okolí Brna,“ stojí na webu KORDIS JMK.

Podle informací platných ke 13:45 je prakticky nesjízdná dálnice D1 mezi Vyškovem a Brnem, stejně jako frekventovaná silnice mezi Černou Horou a Lipůvkou na Blanensku a řada okresních silnic.

Natočte a pošlete nám video ze sněhové kalamity, odměníme vás:

Dálnici D1 ochromily nehody na více místech. Jen v krátkém úseku poblíž Brna se staly čtyři havárie ve směru na Prahu. Na 173. kilometru a 207. kilometru hromadné nehody dálnici zablokovaly a policie odklání provoz přes okolní sjezdy. Na obou kilometrech je podle prvotních informací jeden zraněný člověk v péči záchranářů.

Problémy jsou i v brněnské městské hromadné dopravě. Podle mluvčí Barbory Lukšové sice nejde o kalamitu v pravém slova smyslu, přesto musí cestující počítat se zhruba čtvrthodinovým zpožděním na většině linek. Někde se už situace vrací do normálu.

Problémy jsou na Ivanovickém náměstí, kde je zapadlý kamion, linka 40 tak jezdí přes Holásky. „Dál jsou problémy na linkách 53, 60 a 61, kde jsou nesjízdné úseky,“ řekla Lukšová. Cestující podle ní mají sledovat webové stránky dopravního podniku, ty ale pod náporem uživatelů padají.

Od úterního rána jezdí v ulicích Brna 21 sypačů Brněnských komunikací. Podle provozního ředitele městské společnosti Leoše Chasáka se už situace zlepšuje. V některých částech Brna ale může ještě vozovka klouzat. „Například na Jihlavskou ulici jsme vyslali i chlapy s lopatami,“ řekl Chasák.

Vlaky zatím jezdí bez vážnějších problémů, kromě linky S3, kde bylo nutné odříct několik vlaků v různých úsecích mezi Tišnovem, Kuřimí, Brnem a Hrušovany u Brna.



Zdroj: aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *